И денеска сончево и многу топло

28

sonce-3-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 27 до 37 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло, со температура до 36 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.