Локално слаб снег

3

Претпладне во Македонија ќе има услови за слаби и локални провејувања од снег, само во југоисочниот дел од дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од два до 10 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до девет степени.