Облачно и потопло

17

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Можна е локална појава на пороен дожд проследена со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од пет до осум, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до шест и со дневна до 15 степени.