Облачно со локален дожд

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со слаб локален дожд во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степени.