Облачно со локален дожд

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен западен ветер. Дневните температури ќе се движат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степени.