Облачно со повремен дожд

11

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и јужните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб локален дожд, особено претпладне. Температурата ќе се искачи до 17 степени.