Облачно со повремени врнежи од дожд

4

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во југоисточниот дел. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од шест до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.