Облачно со сончеви периоди

5

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на денот облачноста е се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи од 12 до 21 степени.

Во Скопје слично време со дневна температура до 18 степени.