Облачно со сончеви периоди

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 14 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.