Облачно сo сончеви периоди

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд, а на планините снег. Дневните температури ќе се движат од шест до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.