Облачно со врнежи од дожд

4

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Во источните делови ќе има пообилни врнежи од дожд. Ќе дува слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од нула до 10 степени.

Во Скопје слично време со температура до осум степени.