Облачно време со дожд и температура до 24 степени

21

Времето денеска во Македонија ќе биде повремено облачно со слаб дожд. Во попладневните часови се очекува локален краткотраен дожд и умерен северен ветер.

Температурите ќе се движат од 15 до 24 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 22-от степен.