Облаци, дожд и ветер

3

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер.

Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 8 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 14 степени.