Попладне повторно дожд и грмежи

1

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.