Пороен дожд, грмежи и град во попладневните часови

2

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со мали сончеви периоди. Се очекува локален дожд со слаб ветер.

Во попладневните часови ќе настапи нестабилно време со пороен дожд, грмежи, а можна е и изолирана појава на невреме со град.

Температурите ќе се движат од 20 до 30 степени, а во Скопје и околината ќе пеовладува слично време со максимална дневна температура до 27-от степен.