Посвежо и врнежливо

18

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и посвежо со пад на дневната температура. Ќе врне, а наместа врнежите ќе бидат пообилни, кои локално се очекуваат да надминат над 30 литри на метар квадратен. Дневната температура ќе се движи до 26 степени.

Во Скопје слично време со температура до 24 степени.