Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

19

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 20 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.