Претпладне сонце, попладне дожд, грмежи и температура до 37 степени

3

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови се очекува локална дестабилизација на времето, проследено со пороен дожд, грмежи, ветер, силни електрични празнења и град.

Дневните температури ќе се движат од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 35 степени.