Претпладне сончеви периоди, попладне дожд и грмежи

2

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди претпладне, а попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 20 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.