Променливо облачно време со дожд

11

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Во попладневните часови се очекува дестабилизација на времето со пороен дожд и грмежи.

Температурите ќе се движат од 18 до 26 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 24-от степен.