Сонце и температура до 26 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Kон крајот на денот ќе има спуштање на малку постуден воздух од север проследен со умерен до засилен северен ветер и зголемување на облачноста. Дневните температури ќе се движат од 16 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.