Сонце и температура до 27 степени

2

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура со 25 степени.