Сончево и многу топло

2

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 29 до 38 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени.

Во сабота попладне ќе има спуштање на посвежа воздушна маса од север, која во недела ќе услови засилен северен ветер, пад на температурата за пет степени и слаб локален дожд.