Сончево и топло

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините. Температурата ќе се движи од 18 до 26 степени.

Во Скопје слично време со температура до 23 степени.