Сончево и топло, попладне нестабилно

21

oblacno-sonce-pixabay

Фото: Pixabay

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 28 степени.

Вредноста на УВ – индексот ќе изнесува седум.