Сончево и топло со мала облачност

13

sonce-2-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен западен правец.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Температурата ќе достигне до 33 степени.