Сончево и топло со умерен ветер

13

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер, кој во попладневните часови долж Повардарието ќе се засилува. Дневните температури ќе се движат од 28 до 40 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 36 степени.