Сончево и топло, температура до 24 степени

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 16 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.