Сончево и топло

23

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ – индексот ќе изнесува осум.