Сончево и ветровито

3

Времето во Македонија ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Температурите ќе се движат од 7 до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура од 13 степени.