Сончево со мала до умерена локална облачност

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степени.