Сончево со мала до умерена облачност

2

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Можна е изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од  26 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.