Сончево со мала до умерена облачност

11

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Дневните температури ќе се движат од 23 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 8.