Сончево со мала облачност и температура до 26 степени

11

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер.

Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 23-от степен.