Сончево со мала облачност и ветровито

17

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните предели, каде наместа ќе достигнува брзина до 70 километри на час. Дневната температура ќе се движи од 27 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.