Сончево со температури до 26 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до 23 степени.