Сончево со температури до 33 степени

35

sonce-3-pexels

Фото: Pexels

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер главно од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 31 степен.