Сончево со умерена облачност

24

sonce-2-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Температура до 29 степени.