Сончево време со температура до 28 степени

12

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала умерена облачност.

Температурите ќе се движат од 19 до 28 степени.

 Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 26-от степен.