Стабилно и суво, со температура до 12 степени

25

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а ќе дува и слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до два и со дневна до девет степени.