Студено утро, сончев ден

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе има појава на приземен мраз. Дневните температури ќе се движат од 7 до 18 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 14 степени.