понеделник, 18 октомври, 2021
Вели дека клучот за започнување бизнис е да се идентификуваат главните можности на пазарот, да се најдат победнички докажани производи за продажба, да се изгради веб-страница на продавница.
Има илјадници следбеници на социјалните мрежи, а планот за двонеделно вежбање дома за време на карантинот деновиве привлече особено внимание.
Во една прилика изјавил дека никогаш не слуша музика за да се релаксира.
Клум никогаш претходно немала желба да стане манекенка, туку сон ѝ било да стане дизајнерка.
Она што со цифри не може да се измери, а сепак е еден од ефектите е мотивираноста на вработените, бидејќи парите не им се на памет додека работат.
Ние сме посветени на испорачување вредности кон сите клиенти, за иден успех на нашите компании и бизниси, нашите заедници и нашата држава.
Триесет и двегодишната тенисерка 11 години по ред беше една од најплатените спортистки во светот.
Денес е важно да се одржи љубопитност и страст за бизнисот и да се работи на континуирано подобрување. Исто така, се потенцира важноста на чесноста и транспарентноста.
Триесет и седумгодишната Бијонсе денес на својата сметка има богатство од над 470 милиони долари, што ја прави една од најплатените музички ѕвезди во светот.
Поранешна професорка по англиски јазик и мајка на четири деца е втора жена во Русија што станува милијардерка.
Бекамови поседуваат и недвижнини, вклучувајќи и стан во западен Лондон од околу 45 милиони долари, како и имот од скоро осум милиони долари.
Тео и Карл се расправале околу тоа дали треба да продаваат цигари во продавниците.
Таа е жена без семејно богатство, без богат сопруг и без никакви инвеститори успеа да развие бизнис којшто денес вреди повеќе од милијарда долари.
Освен козметиката на Кајли милиони ѝ носат и социјалните мрежи, посебно Instagram, каде од една објава заработува над еден милион долари.
18 месеци по тешкиот инцидент успеав да се качам на “врвот“ на светот.
Тандемот Том и Џери во светот важи за еден од најдолготрајните ривалства во историјата на американската кинематографија.
Тој во неговиот долг живот на светот му беше познат како американски актер, продуцент, режисер, автор и филантроп.
Овој претприемач денес е ко-основач и извршен директор на Duolingo, со седиште во Питсбург, чијашто апликација за учење јазик има над 300 милиони корисници ширум светот.
Младиот Фридман планирал да оди во Stern Business School во Њујорк, но одлучил да паузира една година и да се посвети на претприемништвото.
Денес, компанијата на Брајант вреди повеќе од две милијарди долари.
Сопственик на бизнис кој е влезен во шестата деценија има 2,8 пати поголема веројатност да успее во однос на ониекои наполниле 25 години.
Благодарение на животните и деловните падови, нивните дела засекогаш ги поместија стандардите и границите на светот на уметноста, бизнисот, продукцијата, литературата.
Во деведесеттите се сеќавам само на едни чевли  Manolo Blahnik. Се уморив да ја сликам таа марка.