Луксузни кампови за милионери

14

Кампувањето е одмор што го поврзуваме со блискост со природата и ниски цени. Но, второто не е секогаш така. Има луксузни летувалишта за кампување, кои ќе ве воодушеват. Тие нудат ноќевања во луксузни шатори со површина 46 – 93 квадратни метри. Внатре имаат кревети во спалните соби, плазма телевизори, па дури и камини. Некои од овие луксузни шатори се наоѓаат во летувалиштата во егзотичните земји и најчесто одморот го комбинираат со сафари, нуркање, посети на вулкани и друго. Милионерите се клиентите на овие гламурозни кампови. Видете кои се 10-те најлуксузни кампови во светот:

10. Paws Up – Гриноу, Монтана

c10(9)

9. Clayoquot Wildetrness Resort – Ванкувер, Канада

c9(12)

8. Dolphin Island – Островите Фиџи

c8(14)

7. El Chital – Лагуната Гереро, Мексико

c7

6. Taj Exotica Resort and Spa – Малдивите

c6(13)

5. Sasaab – Самбуру, Кенија

c5(16)

4. Canonica Di San Marco – Мирано, Италија

c4(16)

3. The Serai – Џајсламер, Индија

c3(17)

2. Banyan Tree Al Wadi – Обединети Арапски Емирати

c2(19)

1. Four Seasons Tented Camp – Тајланд

c1(18)