Најлуксузните куќи на спортистите

7

Најпознатите спортисти во светот заработуваат милиони долари годишно од тимски договори, награди и реклами. Тие знаат како да си се разгалат, купувајќи си луксузни работи, коли, накит и куќи.

Од замокот на Коби Брајант, кој има фризерски салон и резервоар со ајкули, до палатата на Ана Курникова, ова се топ 10 домови кои го дефинираат луксузот.

Марија Шарапова

11

Менхетен – 4,1 милиони долари

Шекил О’Нил

10

Флорида – 7,4 милиони долари

Коби Брајант

9

Лос Анџелес – 8,6 милиони долари

ЛеБрон Џејмс

8

Мајами – 9,75 милиони долари

Мајкл Јордан

jordan

Чикаго – 16 милиони долари

Џон Хери

6

Бостон – 20,3 милиони долари

Ана Курникова

5

Мајами – 26 милиони долари

Дејвид Бекам

4

Челзи – 57,1 милиони долари

Тајгер Вудс

3

Флорида – 60 милиони долари

Стенли Кроенке

1

Колорадо – 132,5 милиони долари