Нестабилно со локален пороен дожд

2

Времето во Македонија денеска ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 23 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.