Облачно со дожд и температура до 23 степени

13

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 19-от степен.