Облачно со врнежи од дожд

3

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне, кога ќе има услови за локална нестабилност во вид на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од пет до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 14 степени.