Облачно време со температура до 25 степени

21

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со услови за слаб локален дожд.

Температурите ќе се движат од 20 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 22-от степен.