Попладне можен дожд

2

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.