Попладне повторно дожд

13

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи особено во југоисточните делови од земјава каде ќе има поизразена нестабилност.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до 11 и со дневна до 25 степени.